Sport > Golfová hřiště > Golf Club Mnich
20.6.2011 pavel / Počet zobrazení: 948
Mnich 811, 37833 Nová Bystřice
GPS: 49° 00' 45" N 15° 05' 29" E
49.0126035166667 49.0126035166667
Tel.: +420 384 386 986, GSM: +420 602 130 905 / E-mail
Mistrovské hřiště Mnich (18)
Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Každoročně se zde pořádají nejen prestižní komerční akce, ale také republikové a mezinárodní profesionální turnaje. Návrh hřiště pochází z dílny rakouských architektů Günthera a Gerolda Hauserových. Jejich plánem bylo navrhnout a postavit hřiště, které bude působit dojmem, jako by zde bylo odjakživa.
Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru. Hřiště je rozděleno do několika oddělených sekcí s mnoha impozantními průhledy a nabízí hráčům opravdový zážitek z golfu a přírody.
Veřejné hřiště Nová Bystřice (9)
Devítijamkové hřiště Nová Bystřice bylo prvním veřejným hřištěm v České republice. Není příliš náročné a patří mezi oblíbená hřiště pro začínající golfisty. Je zasazeno do mírně zvlněné krajiny a nabízí hráčům ideální podmínky nejen pro trénink. Hřiště bylo otevřeno v roce 2000 jako první hřiště Golfresortu Monachus a od letošní sezony je úvodní jamka přímo u klubovny Golfresortu Monachus.
Okolí Nové Bystřice se nachází v malebné krajině jižních Čech s rozsáhlými lesními komplexy, početnými rybníky, skalnatými remízky s velkými žulovými balvany. Právě pro přírodní charakter krajiny, ale i pro poněkud sychravější podnební ráz, je tato oblast nazývána Českou Kanadou.
Je to ale také prostor bývalého drátěného oplocení s několikageneračním odcizením, která doprovázela toto místo již od roku 1939. Otevřením hranic po roce 1989 vznikla naděje k opětovnému obnovení historických vztahů, volnosti a nového společenského života.
GolfResort Monachus spojuje 18-ti jamkové mistrovské hřiště Mnich a 9-ti jamkové hřiště Nová Bystřice.
Právě hřiště Nová Bystřice bylo prvním impulzem pro vznik golfového resortu v této oblasti. Již po krátké době se toto hřiště stalo absolutním trhákem, díky velmi příznivým vstupním tarifům. Především z rozsáhlé oblasti Prahy proudili k tomuto hřišti noví golfisté a brzy mohlo být dosaženo počtu členů, o kterém mohou jiné kluby pouze snít. Koncept příznivé vstupní možnosti do golfu plně vyšel.
Krásné na tomto golfovém projektu bylo i to, že byl veden snahou maximálního respektování krajiny a snahou obnovení v minulosti zaniklých mezí a remízků, doložených na starých leteckých snímcích z 50. let. Výsadbou nových původních a charakteristických dřevin (borovice, javory, břízy…), bylo celé hřiště usazeno do krajiny a stalo se součástí místního ekosystému.
Úspěch s golfovým hřištěm Nová Bystřice nechal v panu Willemsovi dozrát myšlenku na vybudování pravého mistrovského hřiště na místě bývalé osady Mnich. Získal kontakt k renomovaným vídeňským architektům golfových hřišť Geroldu a Guntheru Hauserovým, kteří si terén prohlédli a byli jím okamžitě nadšeni.
Zhotovili první plány a studie pro golfové hřiště a následovalo několik let procesu vyřizování stavebních povolení. Především bylo nutno dbát na to, aby se stávající přírodní krásy okolí zabudovaly, co možno nejšetrněji do hřiště, a aby se biotopy a významné ekologické plochy nikoliv pouze zachovaly, ale i rozšířili a obohatily o nové druhy a společenstva.